Escape room

Pokój Zagadek 2017

 

Uwaga gimnazjaliści

Już w czerwcu, z aprobatą Wydziału Kultury Miasta Poznania oraz Prezydenta Poznania organizujemy turniej Escape Room czyli Pokój Zagadek – Poznański Czerwiec 56, w którym pytania dotyczyć będą wydarzeń sprzed 61 lat. Wszystkie drużyny zagrają o Puchar Prezydenta Poznania oraz pulę nagród ufundowanych przez sponsorów turnieju.

Plakaty informacyjne już wkrótce pojawią się w każdym gimnazjum w Poznaniu oraz powiecie, będą również opublikowane na stronach internetowych szkół oraz w mediach, które obejmą patronatem naszą imprezę, a także w urzędach.

Czerwcowy turniej „Pokój Zagadek – Poznański Czerwiec 56″ odbywać się będzie w budynku Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Romka Strzałkowskiego na ulicy tego samego patrona, ponieważ 61 lat temu 13-letni Romek zginął od kuli w okolicy, w której znajduje się obecnie nasza szkoła. Jego śmierć stała się symbolem krwawego stłumienia demonstracji, jakie miało miejsce w Poznaniu, podczas buntu robotników. Organizując turniej dla uczniów o tematyce Czerwca 1956 roku, chcemy spopularyzować historię najnowszą i sprawić, by w młodzieży obudził się duch prawdziwego patriotyzmu lokalnego. Nasz pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem i aprobatą środowisk kombatanckich oraz związkowych.

Finał turnieju wyłoni trzy zwycięskie drużyny, które otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez Sponsorów, natomiast najlepsza drużyna otrzyma Puchar Prezydenta Poznania. Uroczyste wręczenie nagród z udziałem władz lokalnych oraz mediów i młodzieży odbędzie się w samo południe 22 czerwca na Placu Adama Mickiewicza, podczas uroczystego spotkania młodzieży pod Pomnikiem Poznańskiego Czerwca ’56 organizowanego przez Komitet Organizacyjny Obchodów Rocznic Powstania Poznańskiego Czerwca ’56, którego Przewodniczącym jest Prezydent Poznania.

Zasady gry: 3-osobowa drużyna, reprezentująca gimnazjum wchodzi do POKOJU ZAGADEK – POZNAŃSKI CZERWIEC 56, w którym umieszczono skrzynki z pytaniami dotyczącymi wydarzeń, które działy się w czerwcu 1956 roku na ulicach Poznania. Każda skrzynka zamknięta jest na zamek cyfrowy. Rozwiązaniem zadania/pytania znajdującego się wewnątrz skrzynki jest szyfr do kolejnej zamkniętej skrzynki. W ostatniej znajduje się klucz do drzwi wyjściowych z pokoju. Po wyjściu drużyny mierzymy czas wykonania zadania. Uczestnicy, w trakcie wykonywania zadania będą mogli korzystać z internetu WiFi, by odszukać informacje historyczne niezbędne do rozwiązywania poszczególnych pytań. Kolejne drużyny otrzymają inny zestaw pytań.

Czas trwania jednego wejścia drużyny wynosi maksymalnie 30 min. Po tym czasie drzwi zostaną otwarte przez organizatora. Zwycięża drużyna, która wykona zadania w najkrótszym czasie.

Termin: rozgrywki trwają od 1 do 20 czerwca 2017 r

Miejsce: ul. Romka Strzałkowskiego 5/7 w Poznaniu

Rozdanie nagród: 22 czerwca 2017 r. o godz. 12.00 na Placu Adama Mickiewicza w Poznaniu

Czekamy na zgłoszenia trzyosobowych drużyn reprezentujących gimnazja pod adresem: escaperoom@wci.pl

Sponsorów nagród głównych oraz nagród pocieszenia, a także media chcące objąć wydarzenie swoim patronatem medialnym zapraszamy do kontaktu pod nr tel. 501 353 964

 

Uczniom życzymy udanej zabawy!

Dziękujemy Partnerom wydarzenia:

logo_Zin_Zin_Press_komiksynazamowienie_pl

Drukarnia Classic

Logo Kino Muza Black

surge

oraz

Katarzyna Kierzek-Koperska

Doradca Podatkowy

Taxprofit spółka z o.o.

.

Opieka graficzna:

logo_LibroPrint_duze-01

Patroni medialni:

wybrorcza-poznan-dol

Radio_Poznan_POZIOM_RG

Puchar dla najlepszej drużyny

Escape room Pokój Zagadek Poznański Czerwiec 56 w liceum Romka Strzałkowskiego Poznań Jeżyce

 

 partnerzy pokój zagadek

 

 

Zgłoś się


Z kim przychodzisz?